Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Dom Pracy Twórczej i Wypoczynku “Szeligówka” w Kościelisku

Dom Pracy Twórczej i Wypoczynku „Szeligówka” jest własnością Uniwersytetu Warszawskiego od 1979 roku. Jest to dom murowano-drewniany, w stylu regionalnym. Budynek posiada cztery kondygnacje. Dom znajduje się w Kościelisku, które położone jest w Rowie Kościeliskim i na południowych stokach Pogórza Gubałowskiego. „Szeligówka” oferuje zakwaterowanie bez wyżywienia. Istnieje możliwość przygotowywania posiłków we własnym zakresie – do dyspozycji Gości udostępniona jest w pełni wyposażona kuchnia. Budynek posiada 15 miejsc noclegowych w pięciu pokojach dwu, trzy, i czteroosobowych. W częściach wspólnych dostępne są dwie łazienki, jedna osobna toaleta, dwie świetlice z telewizorem oraz kuchnia. Ośrodek posiada własny parking dla gości. Jest to miejsce bardzo przytulne i klimatyczne. Z okien świetlicy rozpościera się piękny widok na Giewont i całą panoramę Tatr.

DOM PRACY TWÓRCZEJ I WYPOCZYNKU “SZELIGÓWKA”

Kierownik obiektu: Iwona Mateja

Adres: ul. Nędzy Kubińca 215, 34-511 Kościelisko, województwo małopolskie

Telefon:  (22) 55 20 321

e-mail: i.mateja@uw.edu.pl

Godziny pracy: W dniu przyjazdu uprasza się gości o kontakt telefoniczny do godz. 14:00 w celu uzgodnienia przekazania kluczy. Obiekt nie ma obsługi całodobowej.

Ośrodek czynny: całoroczny

Ilość miejsc: 15 miejsc/5 pokoi

Rodzaje pokoi:

  •  2 pokoje 2-os.
  •  1 pokój 3-os.
  • 2 pokoje 4-os.

Doba hotelowa:

  • doba dla przyjeżdzających  –  od godz. 14:00
  •  doba dla wyjeżdzających  –  do godz. 12:00

Goście bez ważnego skierowania nie będą przyjmowani.

Dokumenty wymagane przy kwaterowaniu:

  •  paszport lub dowód osobisty
  •  skierowanie z Biura Spraw Socjalnych

Wyposażenie pokoi:

  1. Kuchnia:
    • lodówki
    • kuchenka elektryczna z piekarnikiem
    • kuchenka mikrofalowa
    • czajnik
    • toster
    • oraz zastawa stołowa
  2. Pokój:
    • szafa
    • szafki nocne
    • łóżka
    • stół
    • krzesła
    • radio
    • pościel
    • koce
    • ręczniki

Pokoje dla osób z niepełnosprawnościami: nie

Wyżywienie: brak, istnieje możliwość przygotowywania posiłków we własnym zakresie w ogólnodostępnej kuchni

Regulamin porządkowy: Regulamin porządkowy DPTiW Szeligówka – dokument pdf. – otworzy się w nowym oknie

Dojazd:

Z dworca autobusowego w Zakopanem busem w kierunku Doliny Kościeliskiej lub Doliny Chochołowskiej, trasą przez WOJDYŁÓWKĘ. Należy wysiąść na przystanku Szeligówka.

Przydatna strona: Atrakcje turystyczne Kościelisko i okolica – otworzy się w nowym oknie

 

Widok na część kamiennego ogrodzenia z drewnianą tablicą informacyjną Uniwersytet Warszawski Dom Pracy Twórczej i Wypoczynku Szeligówka .Obok znajduje się drzewo liście w kolorach jesieni oraz dalsza część drewnianego płotu. W tle widoczne drzewa iglaste .

Widok na część kamiennego ogrodzenia z drewnianą tablicą informacyjną – Uniwersytet Warszawski Dom Pracy Twórczej i Wypoczynku “Szeligówka”

Zdjęcie przedstawia wschodnią część budynku, elewacja w przyziemiu wykonana z otoczaka ozdobnego, pozostałe poziomy budynku w drewnie . Dom jest dwupiętrowy, z wysokim spadzistym dachem . Na drugim piętrze balkon z drewnianą balustradą .W tle błękitne niebo oraz korony drzew.

Zdjęcie przedstawia wschodnią część budynku

Zdjęcie przedstawia duży, drewniany dom od południowej strony ogrodu w otoczeniu zielonej trawy oraz drzew. Widoczne duże okno świetlicy na parterze. Wygląd domu nawiązuje do tradycyjnego budownictwa góralskiego, tzw. stylu zakopiańskiego.

Zdjęcie przedstawia  dom od południowej strony ogrodu w otoczeniu zielonej trawy oraz drzew

Widok z balkonu piętro drugie ,pokój nr 5 od wschodniej strony w kierunku Zakopanego, w głębi widoczne zabudowania jednorodzinne w stylu góralskim, błękitne niebo, kłębiaste chmury.

Widok z balkonu w kierunku Zakopanego ( II piętro, pokój  nr 5)

Zdjęcie balkonu na drugim piętrze od zachodniej strony. Całość wykonana z drewna. Duże okno tarasowe, w którym odbijają się promienie słoneczne. W tle duży zielony modrzew.

Zdjęcie balkonu na drugim piętrze od strony zachodniej (pokój nr 4)

Piękna panorama Tatr oprószonych śniegiem, poniżej zielone regle. W dole zdjęcia widoczny dach domu sąsiedniej działki.

Piękna panorama Tatr oprószonych śniegiem (widok na południe z pokoju nr 1)

Zdjęcie przedstawia pokój nr 5 – przestronny, dwuosobowy z pięknym widokiem. Podłoga wyłożona wykładziną w odcieniach szarości ,wykończenia ścian wykonane są z boazerii drewnianej. W oknach wiszą regionalne tybetowe zasłony. Z lewej strony znajduje się stolik drewniany z dwoma krzesłami.

Wnętrze pokoju nr 5

Świetlica ogólnodostępna na parterze – duży pokój w którym znajdują się fotele oraz stolik kawowy. Obok kwietnika w lewym rogu duże szklane drzwi prowadzące na taras .Poprzez okna widoczne są lokalne zabudowania oraz drzewa. Podłoga wyłożona wykładziną w kolorze grafitowym, otoczenia drzwi i okien, oraz ściany wykończone są boazeria drewnianą.

Ogólnodostępna świetlica na parterze

Na zdjęciu część jadalniana w której znajdują się dwa stoły drewniane z dwoma ławkami oraz dwa taborety drewniane. Całość wykończona boazerią drewnianą, po lewej stronie dwa okna z widokiem na ogród.

Część jadalniana

Widok z okna świetlicy przedstawiający szczyt Giewontu otulony gęstymi białymi chmurami. W prawym dolnym rogu widoczny kawałek dachu sąsiedniego budynku.

Widok z okna świetlicy przedstawiający szczyt Giewontu