Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Inwestycja w Kościelisku

„Dostosowanie budynku usługowego wraz z infrastrukturą techniczną i obiektami budowlanymi w Kościelisku, ul. Kiry 36 do potrzeb osób z niepełnosprawnościami”.

 Uniwersytet Warszawski realizuje przedsięwzięcie grantowe w ramach pilotażowego programu PFRON „Dostępność ponad barierami” pod nazwą „Dostosowanie budynku usługowego wraz z infrastrukturą techniczną i obiektami budowlanymi w Kościelisku, ul. Kiry 36 do potrzeb osób z niepełnosprawnościami”.

Projekt zakłada modernizację domu wypoczynkowego „Wrzos”, a celem przedsięwzięcia jest zapewnienie bazy noclegowo-wypoczynkowej dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Obiekt położony jest w bardzo atrakcyjnym turystycznie sąsiedztwie polskich Tatr, posiadający w swojej bliskości atrakcje przyrodnicze, trasy widokowe, a także obiekty wypoczynkowo-lecznicze (termy), które są dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, także o charakterze ruchowym.

Budowa nowego budynku zwiększy dostępność obiektu dla grup o szczególnych potrzebach ze względu na zaplanowanie licznych dostosowań architektonicznych i infrastrukturalnych.

Obecnie prowadzone są prace instalacyjne i wykończeniowe wewnątrz budynku oraz na jego elewacji i dachu, a także prace ziemne na zewnątrz związane z terenem wokół obiektu – etap IV budowy. Zakończenie prac zostało przewidziane na IV kwartał 2023 roku.

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

DOFINANSOWANIE:  1 165 065,49 zł