Ośrodek Kolonijno-Wczasowy “Bajka” w Łukęcinie

Miejscowość letniskowa Łukęcin położona w województwie zachodniopomorskim na wybrzeżu Trzebiatowskim jest miejscem pełnym ciszy i spokoju. Czystą i szeroką plażę otacza urwisty klifowy brzeg z przepięknym widokiem na morze. Łukęcin położony jest wśród iglastego lasu oddzielającego Bałtyk od centrum miejscowości.

W okolicy znajdują się liczne szlaki piesze oraz atrakcyjne trasy rowerowe:

1. Ścieżka rowerowa Dziwnów – Dziwnówek ma około 3,5 km długości (czas przejazdu około 10-15 minut);
  2. Ścieżka rowerowa Dziwnówek – Łukęcin ma około 5 km długości (czas przejazdu około 30-45 minut, w zależności od wybranej trasy);
  3. Ścieżka rowerowa Łukęcin – Pobierowo ma około 4,5 km długości (czas przejazdu około 20-30 minut).

Ośrodek „Bajka” jest położony w otoczeniu lasu, około 300 metrów od brzegu morza. Został wybudowany przez Uniwersytet Warszawski w 1994 roku, latem tego samego roku rozpoczął swą działalność. Obiekt jest dostosowany do potrzeb wypoczynku pracowników, emerytów i doktorantów Uczelni oraz ich rodzin. Budynek jest dwupiętrowy, w kształcie litery „U”, murowany, wykończony elementami drewnianymi. Ośrodek dysponuje pokojami jedno, dwu, trzy i czteroosobowymi z pełnym węzłem sanitarnym. Ponadto, na korytarzach znajdują się łazienki ogólnodostępne. Parter, oprócz pokoi wczasowych, dysponuje: recepcją, kuchnią, jadalnią, salą kominkową z tv, salą gier z tenisem stołowym i bilardem. Na drugim piętrze jest również siłownia.

Na zewnątrz Ośrodka znajduje się bezpłatny parking, bezpłatna wypożyczalnia rowerów, patio z fontanną, boisko sportowe, plac zabaw dla dzieci oraz miejsce na ognisko. Bliskość czystego morza oraz otulina świerkowo-sosnowego lasu sprawiają, że jest to idealne miejsce dla osób w każdym wieku.

OŚRODEK KOLONIJNO-WCZASOWY „BAJKA”

Kierownik obiektu: mgr inż. Leszek Paterczyk

Pracownik administracyjny obiektu: Halina Mazurek

Adres: ul. Słoneczna 10, 72-400 Łukęcin– Kamień Pomorski, województwo zachodniopomorskie

Telefon/e-mail: tel.: (0 91) 381 26 12, l.paterczyk@uw.edu.pl, h.mazurek@uw.edu.pl

Godziny pracy:

• recepcja: czerwiec – wrzesień: godz. 08:00 – 20:00
  • recepcja: lipiec – sierpień:  07:00 – 23:00
  • administracja: poniedziałek – piątek: godz. 07:00 – 15:00

Ośrodek czynny: czerwiec – wrzesień

Ilość miejsc: 98 miejsc/38 pokoi

Rodzaje pokoi:

• 2 pokoje 1-os.
  • 17 pokoi 2-os. (w tym 1 pokój dla osób z niepełnosprawnościami)
  • 14 pokoi 3-os.
  • 5 pokoi 4-os. (typu studio 2+2)

Doba hotelowa:

• doba dla przyjeżdzających – od godz. 14:00
  • doba dla wyjeżdzających – do godz. 12:00

Goście bez ważnego skierowania nie będą przyjmowani.

Dokumenty wymagane przy kwaterowaniu:

• dowód osobisty/paszport
  • skierowanie z Biura Spraw Socjalnych

Wyposażenie pokoi:

• meble drewniane z drewna sosnowego
  • bielizna pościelowa, koce, ręczniki
  • telewizor
  • radio
  • czajnik, zestaw śniadaniowy
  • leżak, parawan

Pokoje dla osób z niepełnosprawnościami: tak, 1 pokój

Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja

Godziny wydawania:

1. śniadanie:
  • I tura godz. 8:00 – 08:40
  • II tura godz. 09:00 – 09:40
  1. obiadokolacja
  • I tura 16:00  – 16:40
  • II tura godz. 17:00 – 17:40

Regulamin porządkowy:

Regulamin porządkowy OKW Bajka – dokument pdf. – otworzy się w nowym oknie

Regulamin wypożyczania rowerów – dokument pdf. – otworzy się w nowym oknie

Dojazd:

• autobusem z dworca PKS w Szczecinie lub prywatną linią (BENKO-BUS) Szczecin – Łukęcin (100 km)
  • najbliższe Lotnisko Szczecin – Goleniów 68 km.

Przydatna strona: Atrakcje w Łukęcinie – otworzy się w nowej stronie

Zdjęcie przedstawia dwupiętrowy budynek od strony ulicy, murowany w kolorze białym, wykończony elementami drewnianymi. Dach budynku dwuspadowy pokryty brązową dachówką z dużym tarasem i czterema balkonami. Budynek otoczony jest zielenią i drzewami typu brzoza i buk. Przed budynkiem znajdują się drewniane ławki w kolorze brązu. Przed budynkiem położona jest czerwona kostka brukowa. Wejście główne prowadzi na taras po schodach (3 stopnie) do drzwi wejściowych budynku holu w którym mieści się recepcja.

Budynek Ośrodka Kolonijno-Wczasowego “Bajka” w Łukęcinie od strony ulicy

Zdjęcie przedstawia ośrodek od wewnętrznej strony patio. Wejście do budynku jest wyłożone czerwoną terakotą. Na patio znajduje się fontanna otoczona krzewami i drzewami oraz stoliki i krzesła, które służą do wypoczynku. Wejście do recepcji prowadzi hol budynku.

Ośrodek Kolonijno-Wczasowy “Bajka” w Łukęcinie – widok od wewnętrznej strony patio