Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Żłobek

Przyzakładowy Żłobek „Uniwersyteckie Maluchy” to kameralna placówka, przeznaczona dla 15 dzieci. Żłobek działalność rozpoczął 1 października 2013 r. Powstał dzięki dofinansowaniu z programu operacyjnego Kapitał Ludzki. Do 31 grudnia 2014 r. Żłobek był finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, następnie od 1 stycznia 2015 r. finansowanie w całości przejął Uniwersytet Warszawski.

Regulamin i statut Żłobka UW – dokument pdf. – otworzy się w nowym oknie

Przyzakładowy Żłobek UW został wpisany do Rejestru żłobków i klubów dziecięcych prowadzonego przez Prezydenta m.st. Warszawy pod numerem 116/Z/2013.

Koncepcja pracy Żłobka zbudowana została w oparciu o Standardy jakości opieki i wspierania rozwoju dzieci do lat 3. Żłobek – otworzy się w nowym oknie, opracowane przez zespół specjalistów i praktyków powołany przez Fundację Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego. Do głównych założeń koncepcji należą:

  • stworzenie przyjaznego miejsca dla dziecka, zapewniającego bezpieczne, a zarazem stymulujące warunki do jego prawidłowego rozwoju;
  • zbudowanie, w najwcześniejszym okresie życia dziecka pozytywnych doświadczeń i bezpiecznej więzi z dorosłymi, dających fundamenty warunkujące jego dalszy rozwój;
  • zaspokojenie potrzeb biologicznych i emocjonalnych małego dziecka zależnych od sposobu zorganizowania różnych sytuacji codziennych;
  • zapewnienie warunków sprzyjających swobodnej zabawie i dających możliwość ruchu, aby małe dziecko dobrze się rozwijało;
  • aktywny udział rodziców w życiu żłobka jako najważniejszych osób w życiu dziecka.

Żłobek jest czynny 12 miesięcy w roku, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 17:00, świadczy usługi pielęgnacyjne oraz opiekuńcze nad dziećmi w wieku od ukończonego 7 miesiąca do 3 roku życia. Wszystkie dzieci przebywają w jednej grupie różnowiekowej.

Czas pobytu dziecka w Żłobku wynosi maksymalnie 9 godzin, z możliwością ich elastycznego dopasowania do potrzeb rodziców.

Wyżywienie zapewnia firma cateringowa. Składa się ono z trzech posiłków dziennie: śniadania, dwudaniowego obiadu i podwieczorku. Istnieje również możliwość:

  • wyboru posiłków w zależności od godzin pobytu dziecka w Żłobku;
  • dostarczenia przez rodziców, w przeznaczonych do tego pojemnikach, mleka modyfikowanego lub mleka matki.

Opiekę nad dziećmi sprawują trzy opiekunki, a nad ich pracą czuwa Dyrektor Żłobka, która nie tylko zapewnia wsparcie merytoryczne, przeprowadza monitoring spełniania standardów jakości pracy z dziećmi, a także odpowiada za zasady bezpieczeństwa zdrowotnego zgodnie z poniższymi wytycznymi:

Szczegółowe zasady bezpieczeństwa Żłobka UW – dokument pdf. – otworzy się w nowym oknie

Do dyspozycji dzieci są:

  • sala zabaw;
  • sala do odpoczynku;
  • jadalnia;
  • łazienka przystosowana do potrzeb najmłodszych dzieci.

Zapisy do Żłobka UW

Zapisy do Żłobka prowadzimy przez cały rok kalendarzowy. Decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo przyjęcia mają dzieci znajdujące się na liście osób oczekujących.

Rekrutacji podlegają dzieci pracowników i doktorantów UW, jeżeli przynajmniej jedno z rodziców jest nieaktywne zawodowo i planuje powrót na rynek pracy. Przez osoby powracające na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem lub wychowaniem dzieci należy rozumieć osoby pozostające bez zatrudnienia będące rodzicem lub opiekunem prawnym dziecka w wieku do lat 3 lub osoby przebywające na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym oraz planujące powrót na rynek pracy.

W celu zapisania dziecka do Żłobka należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i złożyć go w Biurze Spraw Socjalnych (Kampus główny, Mały Dziedziniec, I piętro, pokój 11, w godz. 08:00 -15:00). Rodzic, którego dziecko uzyska miejsce w Żłobku zostanie poinformowany telefonicznie i mailowo.

Do formularza zgłoszeniowego należy dołączyć zaświadczenie z pracy rodziców/opiekunów lub z Urzędu Pracy (w przypadku osoby bezrobotnej) potwierdzające brak aktywności zawodowej; w przypadku doktorantów – zaświadczenie o studiowaniu wystawione przez Szkołę Doktorską z zaznaczeniem ewentualnych przerw w nauce.

Dokumenty do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy do Żłobka UW – dokument docx. – otworzy się w nowym oknie

Formularz zgłoszeniowy do Żłobka UW – dokument pdf. – otworzy się w nowym oknie

Wysokość opłat: 

opłata stała miesięczna – czesne pobyt do 5 godzin – 550,00 PLN

opłata stała miesięczna – czesne pobyt do 9 godzin – 700,00 PLN

wyżywienie (śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek) – 21,00 PLN/dzień

wpisowe (opłata jednorazowa bezzwrotna) – 400,00 PLN

Opłaty należy przekazywać na rachunek bankowy nr:  14 1160 2202 0000 0002 4373 4004 

Kontakt:

p.o. Dyrektora – Magdalena Owczarek
„Uniwersyteckie Maluchy” – Przyzakładowy Żłobek Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Karowa 14/16 lok. 11
00–324 Warszawa (Śródmieście)
e-mail: zlobek@uw.edu.pl
tel.: 734 438 143

Zgłoszenia do Przyzakładowego Żłobka „Uniwersyteckie Maluchy”
Sylwia Krawczyk
Samodzielny referent
Biuro Spraw Socjalnych
e-mail: Sylwia.Krawczyk@adm.uw.edu.pl
tel.: (22) 55 20 825

Na zdjęciu duży budynek mieszkalny z licznymi oknami w którym mieści się żłobek „Uniwersyteckie Maluchy” . Przed budynkiem posadzone są kwitnące krzewy, w cieniu na parkingu stoją samochody.

Budynek, w którym mieści się żłobek „Uniwersyteckie Maluchy”

Zdjęcie drzwi wejściowych do lokalu żłobka. Na białych drewnianych drzwiach wiszą tabliczki informacyjne. Po lewej stronie stojak z płynem do dezynfekcji rąk.

Drzwi wejściowe do lokalu żłobka

Zdjęcie przedstawia wnętrze sali zabaw. Dziecięce meble mają kształt lwa i żyrafy. Na półkach i drewnianej podłodze stoją zabawki. Ściany ozdobione są zdjęciami i laurkami. Przez okno widać drzewo z zielonymi liśćmi.

Sala zabaw

Zdjęcie przedstawia wnętrze sali zabaw z innej perspektywy. Dziecięce meble mają kształt żyrafy, hipopotama, lwa, żółwia i lwa. Na półkach poukładane są zabawki. Na drewnianej podłodze stoją koniki na biegunach oraz samochód ciężarowy.

Sala zabaw

Zdjęcie przedstawia wnętrze sali zabaw z innej perspektywy. Na drewnianej podłodze poukładane są kolorowe pianki rehabilitacyjne, w rogu po lewej stronie dziecięca kuchenka . Na ścianie wisi obraz ze zdjęć dzieci.

Sala zabaw

Zdjęcie Przedstawia wnętrze sypialni. Na drewnianej podłodze stoją leżaczki dla dzieci, przy ścianie widać drewniane łóżeczka szczebelkowe.

Sypialnia

Zdjęcie przedstawia wnętrze sypialni z innej perspektywy. Widać więcej leżaczków i łóżeczek szczebelkowych oraz komodę z przewijakiem.

Sypialnia

 

Zdjęcie przedstawia wnętrze łazienki. Po lewej stronie znajduje się umywalka dla dzieci z wiszącym lustrem. Na ścianie wyłożonej kafelkami wiszą półki z wieszaczkami na ręczniki . Po prawej stronie umywalka wraz z szafką.

Łazienka

Zdjęcie wnętrza łazienki. We wnęce wyłożonej kafelkami stoi sedes a obok niego bidet. Pod sedesem postawiony jest podnóżek dla dzieci. Na ścianie wisi grzejnik.

Łazienka

Zdjęcie przedstawia bliższe ujęcie na dwa połączone ze sobą stoliki dziecięce z krzesełkami.

Jadalnia

Zdjęcie przedstawia jadalnie dla dzieci. Przy dwóch połączonych ze sobą stolikach stoją dziecięce krzesełka. Na blacie szafki kuchennej stoi apteczka. Pod oknem postawione jest biurko wraz z krzesłem obrotowym. Na parapecie stoją segregatory i drukarka. Z drugiej strony parapetu stoi baniak z wodą a pod nim kosze na śmieci.

Jadalnia

Szeroki kadr na część kuchenna znajdującą się w jadalni. Przy ścianie stoją drewniane szafki kuchenne. Przy wejściu stoi mała, biała lodówka i zmywaka. Na blacie znajduje się ekspres do kawy, czajnik elektryczny, płyta grzewcza oraz apteczka. W rogu umieszczony jest dwukomorowy zlew.

Część kuchenna w jadalni

Zdjęcie dwóch szafek. Na górze pułki na pieluszki, za ciemnobrązowymi drzwiami znajdują się wieszaczki na ubrania. Pod siedzeniami znajdują się pułki na buty.

Szafki na ubranka dziecięce

Zdjęcie szatni. Po obu stronach pomieszczenia stoją szafki na ubrania i buty dzieci. Szafki w kolorze jasnego drewna posiadają drzwi w kolorze ciemnobrązowym

Szatnia