Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Dom Pracy Twórczej i Wypoczynku “Wrzos” w Kościelisku

Dom Pracy Twórczej i Wypoczynku „Wrzos” położony jest w Kościelisku, w bezpośredniej bliskości Tatrzańskiego Parku Narodowego. W niedalekiej odległości znajduje się Dolina Kościeliska oraz Dolina Chochołowska. Do miasta Zakopane i Gubałówki dojedziemy w około 15 min.

Dom Pracy Twórczej i Wypoczynku „Wrzos” jest własnością Uniwersytetu Warszawskiego od 1973 roku. Działalność wczasową zakończył z dniem 31.08.2018 r. Decyzją Władz Uczelni w październiku 2021 r. podpisana została umowa z Wykonawcą na realizację zadania polegającego na przebudowie i rozbudowie obiektu. W marcu 2022 r. Uniwersytet Warszawski podpisał umowę z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację w ramach pilotażowego programu „Dostępność ponad barierami” projektu grantowego pod nazwą Dostosowanie budynku usługowego wraz z infrastrukturą techniczną i obiektami budowlanymi w Kościelisku, ul. Kiry 36 do potrzeb osób z niepełnosprawnościami”. Projekt był współfinansowany ze środków PFRON.

W ramach realizacji projektu została zapewniona baza noclegowa i rekreacyjna, umożliwiająca wypoczynek w górach osobom z różnymi niepełnosprawnościami. Po zakończeniu modernizacji obiekt posiada dwa pokoje w pełni dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami na wózkach oraz osób towarzyszących. Obiekt posiada windę umożliwiającą dostęp do jadalni/sali spotkań znajdujących się na poziomie -1. Pozostałe 11 pokoi umożliwiają pobyt osobom z niepełnosprawnościami wzroku, chorobami przewlekłymi i innymi niepełnosprawnościami niewymagającymi korzystania z wózka. Łącznie dom oferuje 28 miejsc. Z myślą o potrzebach osób z niepełnosprawnością słuchową zakupiono przenośną pętlę indukcyjną wspomagającą słyszenie. Starając się zadbać o zniwelowanie barier dla osób z niepełnosprawnością wzrokową zamontowano w obiekcie oznaczenia brajlowskie. Wyposażenie uzupełnione zostało o urządzenia siłowni plenerowej, które są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, z pięknym widokiem na góry, a także materace masujące. Dodatkowo, dom posiada rowery ze wspomaganiem elektrycznym. Urządzenia te umożliwią samodzielne i zorganizowane wycieczki w najpiękniejsze miejsca malowniczej okolicy.

Od dnia 25 maja 2024 r. po kapitalnym remoncie „Wrzos” zaprasza gości na wypoczynek.

DOM PRACY TWÓRCZEJ I WYPOCZYNKU „WRZOS”

Kierownik obiektu: Iwona Mateja

Adres:  ul. Kiry 36, 34 -511 Kościelisko, województwo małopolskie

Telefon/e-mail: (22) 55 20 320/i.mateja@uw.edu.pl

Profil na Facebook: Dom Pracy Twórczej i Wypoczynku UW „Wrzos” – otworzy się w nowym oknie

Godziny pracy: Recepcja, administracja: poniedziałek – piątek: godz. 08:00 – 16:00

Ośrodek czynny: całoroczny, otwarcie II kwartał 2024 roku

Ilość miejsc: 28 miejsc/13 pokoi

Rodzaje pokoi:

  • 1 pokój 1-os.
  • 2 pokoje 2-os. dla osób z niepełnosprawnością, poruszających się na wózku
  • 4 pokoje 2-os.
  • 4 pokoje 2-os. z dostawką
  • 1 pokój 3-os. (4-os.)
  • 1 pokój 4-os. z dostawką

Cena pełnopłatna brutto za dobę od jednej osoby:

  1. w sezonie (do sezonu zaliczamy: okres wakacji, tj. od 1 lipca do 30 września 2024 r. oraz okres Świąteczno-Noworocznym, tj. od 21 grudnia 2024 r. do 6 stycznia 2025 r.)
  • nocleg                                                      97,20 zł
  • dostawka                                                 48,60 zł
  • śniadanie                                                 43,20 zł
  • ½ śniadania dzieci od 3-8 lat                21,60 zł
  1. poza sezonem:
  • nocleg                                                       86,40 zł
  • dostawka                                                 43,20 zł
  • śniadanie                                                 43,20 zł
  • ½ śniadania dzieci od 3-8 lat                21,60 zł

Opłata miejscowa zgodna ze stawkami Uchwały Rady Gminy Kościelisko płatna we „Wrzosie”.

Parking płatny we „Wrzosie” 12,30 zł brutto za dobę.

Doba hotelowa:             

  • doba dla przyjeżdzających – od godz. 15:00
  • doba dla wyjeżdzających – do godz. 12:00

Goście bez ważnego skierowania nie będą przyjmowani.

Informacje dotyczące rezerwacji można uzyskać pod adresem: rezerwacje.wrzos@adm.uw.edu.pl  i numerami tel. (22) 55 20 419, 55 20 827.

Dokumenty wymagane przy kwaterowaniu:    

  • dowód osobisty/paszport
  • skierowanie z Biura Spraw Socjalnych

Wyposażenie pokoi:

  • łazienka (suszarka do włosów, ręczniki, mydło)
  • telewizor
  • mała lodówka
  • pakiet powitalny: kawa, herbata, śmietanka, cukier, woda
  • czajnik, filiżanki, łyżeczki
  • wieszak na kurtki
  • szafa
  • biurko

Pokoje dla osób z niepełnosprawnościami: tak, 2 pokoje

Wyżywienie: śniadanie – w godzinach 8:00 – 10:00

Powierzchnia budynku: 795, 3 m3

Regulamin porządkowy:             

Dojazd:

Z dworca autobusowego w Zakopanem busem w kierunku Doliny Chochołowskiej, Witów, Czarny Dunajec przez Dolinę Kościeliską. Należy wysiąść na przystanku Kiry.

Z przystanku ok. 200 m w kierunku jazdy, droga wewnętrzna do DPTiW Wrzos, bezpośrednio za kaplicą.

Najbliższa restauracja:

w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym SGGW w Warszawie “Marymont”

Kiry 1, 34-511 Kościelisko

tel. do recepcji (22) 593 84 21

Przydatna strona: Atrakcje turystyczne Kościelisko i okolica – otworzy się w nowym oknie

 

Duży, biały dom z czarnym dachem. Dom jest dwupiętrowy, z wysokim spadzistym dachem sięgającym aż do parteru. Fasada domu jest pomalowana na biało. Przed domem znajduje się plenerowa siłownia z kilkoma urządzeniami do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Działka wokół domu otoczona jest ogrodzeniem z siatki. Z tyłu domu znajdują się wysokie drzewa.

Duży, biały dom z czarnym dachem. Dom jest dwupiętrowy, z wysokim spadzistym dachem sięgającym aż do parteru. Fasada domu jest pomalowana na biało. Przed domem znajduje się plenerowa siłownia z kilkoma urządzeniami do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Działka wokół domu otoczona jest ogrodzeniem z siatki.

Duży, biały dom z czarnym dachem - widok na wejście. Wejście do budynku jest we wnęce, na niewielkim podniesieniu, do którego prowadzą dwa schodki. Wejście wyposażone jest w metalową pochylnię. Dom jest dwupiętrowy, z wysokim spadzistym dachem sięgającym aż do parteru. Na każdym piętrze umieszczone są balkony z żelaznymi balustradami. Fasada domu jest pomalowana na biało. Przed domem znajduje się wyłożony kostką niewielki dziedziniec.

Duży, biały dom z czarnym dachem – widok na wejście. Wejście do budynku jest we wnęce, na niewielkim podniesieniu, do którego prowadzą dwa schodki. Wejście wyposażone jest w metalową pochylnię. Dom jest dwupiętrowy, z wysokim spadzistym dachem sięgającym aż do parteru. Na każdym piętrze umieszczone są balkony z żelaznymi balustradami. Fasada domu jest pomalowana na biało. Przed domem znajduje się wyłożony kostką niewielki dziedziniec.

Front budynku z wejściem. Wejście do budynku jest we wnęce. Do wejścia prowadzą dwa schodki umieszczone na wprost drzwi wejściowych. Obok nich, po prawej stronie umieszczona jest metalowa pochylnia z balustradami. Po lewej stronie widoczna jest metalowa balustrada i zejście do piwnicznej części budynku. Na prawo od wejścia umieszczone jest duże okno. Na pierwszym piętrze, nad  wejściem rozciągają się dwa sąsiadujące ze sobą balkony. Nad nimi, na drugim piętrze, centralnie umieszczony jest pojedynczy balkon. Oba piętra otoczone są skrzydłami spadzistego dachu, który sięga aż do parteru. Przed domem znajduje się wyłożony kostką niewielki dziedziniec.

Front budynku z wejściem. Wejście do budynku jest we wnęce. Do wejścia prowadzą dwa schodki umieszczone na wprost drzwi wejściowych. Obok nich, po prawej stronie umieszczona jest metalowa pochylnia z balustradami. Po lewej stronie widoczna jest metalowa balustrada i zejście do piwnicznej części budynku. Na prawo od wejścia umieszczone jest duże okno. Na pierwszym piętrze, nad  wejściem rozciągają się dwa sąsiadujące ze sobą balkony. Nad nimi, na drugim piętrze, centralnie umieszczony jest pojedynczy balkon. Oba piętra otoczone są skrzydłami spadzistego dachu, który sięga aż do parteru. Przed domem znajduje się wyłożony kostką niewielki dziedziniec.

Widok na uliczkę dojazdową prowadzącą do budynku. Uliczka jest prosta, wyłożona brukiem. Po obu stronach widoczne są ogrodzenia sąsiadujących posesji. Koniec uliczki prowadzi do niewielkiego dziedzińca przed budynkiem. Dom jest dwupiętrowy, z wysokim spadzistym dachem sięgającym aż do parteru. Fasada domu jest pomalowana na biało. Pomiędzy skrzydłami dachu, na kolejnych piętrach umieszczone są balkony z żelaznymi balustradami.

Widok na uliczkę dojazdową prowadzącą do budynku. Uliczka jest prosta, wyłożona brukiem. Po obu stronach widoczne są ogrodzenia sąsiadujących posesji. Koniec uliczki prowadzi do niewielkiego dziedzińca przed budynkiem. Dom jest dwupiętrowy, z wysokim spadzistym dachem sięgającym aż do parteru. Fasada domu jest pomalowana na biało. Pomiędzy skrzydłami dachu, na kolejnych piętrach umieszczone są balkony z metalowymi balustradami.

Zdjęcie przedstawia parking oraz oświetlony budynek wieczorem z wejściem głównym

Parking oraz oświetlony budynek wieczorem z wejściem głównym.

Zdjęcie przedstawia tablicę z informacją o dofinansowaniu budynku z funduszu PFRON znajdującą się na parkingu po prawej stronie.

Tablica z informacją o dofinansowaniu budynku z funduszu PFRON.

Plan tyflograficzny dla osób niewidomych i słabowidzących. Plan tyflograficzny dla osób niewidomych i słabowidzących.

Plan tyflograficzny dla osób niewidomych i słabowidzących.

Zdjęcie przedstawia skuter dla osób niepełnosprawnych, rower dwuosobowy Tandem, 2 rowery młodzieżowe, rower elektryczny.

Skuter dla osób niepełnosprawnych, rower dwuosobowy Tandem, 2 rowery młodzieżowe, rower elektryczny.

Zdjęcie przedstawia budynek od strony wjazdu, balkon na II piętrze z ozdobną rozetą.

Budynek od strony wjazdu, balkon na II piętrze z ozdobną rozetą.

Zdjęcie przedstawia na wprost trzy stacje siłowni plenerowej , po lewej stronie ławka, po prawej stronie budynek.

Trzy stacje siłowni plenerowej, po lewej stronie ławka, po prawej stronie budynek.

Drzwi wejściowe do budynku. Drzwi są szerokie, w drewnianej stolarce, z dużym przeszkleniem na całej wysokości. Na przeszkleniu umieszczone jest godło uczelni otoczone jego nazwą „Uniwersytet Warszawski”. Drzwi otwierane są na zewnątrz, w lewo.

Drzwi wejściowe do budynku. Drzwi są szerokie, w drewnianej stolarce, z dużym przeszkleniem na całej wysokości. Na przeszkleniu umieszczone jest godło uczelni otoczone jego nazwą „Uniwersytet Warszawski”.

Zdjęcie przedstawia wejście do budynku, na wprost domofon, nad nim przycisk alarmu pożarowego II stopnia ROP, po prawej stronie donica z kwiatami i okno

Wejście do budynku, na wprost domofon, nad nim przycisk alarmu pożarowego II stopnia ROP.

Zdjęcie przedstawia domofon z tablicą informacyjną: użyj domofonu aby uzyskać pomoc.

Domofon z tablicą informacyjną: użyj domofonu aby uzyskać pomoc.

Zdjęcie przedstawia tablica Braille'a dla niewidomych.

Tablica Braille’a dla niewidomych.

Zdjęcie przedstawia hol wejściowy, po prawej stronie recepcja, na wprost tapeta z górami i wejście na klatkę schodową, po lewej stronie toaleta.

Hol wejściowy, po prawej stronie recepcja, na wprost tapeta z górami i wejście na klatkę schodową, po lewej stronie toaleta.

Zdjęcie przedstawia po prawej stronie wejście do budynku, na wprost recepcja, biuro po lewej lobby bar.

Wejście do budynku, na wprost recepcja i biuro, po lewej stronie – lobby bar.

Zdjęcie przedstawia po lewej łóżko, za nim tapeta z górami, centralnie otwarte drzwi z widokiem do łazienki, po prawej drzwi wejściowe do pokoju.

Pokój nr 1 dla osób z niepełnosprawnościami.

Zdjęcie przedstawia pokój nr 01 dla osób z niepełnosprawnościami: przodu łóżko w głębi z lewej drzwi do łazienki oraz szafa z biurkiem

Pokój nr 1 dla osób z niepełnosprawnościami.

Pokój nr 01 dla osób z niepełnosprawnościami. Centralnie widzimy łóżko podwójne, za nim tapeta z widokiem gór, lustro i okno są po lewej.

Pokój nr 1 dla osób z niepełnosprawnościami.

Pokój nr 01 dla osób z niepełnosprawnościami: po lewej - szafa z biurkiem, w centrum - okno z firanką, po prawej - lustro, z przodu - łóżko z pościelą i ręcznikami.

Pokój nr 1 dla osób z niepełnosprawnościami.

Pokój nr 02 dla osób z niepełnosprawnościami: z przodu - dwa łóżka po prawej i lewej stronie, w głębi po lewej - wieszak, za nim - biurko i lustro, po prawej - szafa.

Pokój nr 2 dla osób z niepełnosprawnościami.

Pokój nr 02 dla osób z niepełnosprawnościami: po lewej - drzwi do łazienki, obok - ściana, w głębi - okno i dwa osobne łóżka, z prawej z przodu - biurko, a nad nim telewizor.

Pokój nr 2 dla osób z niepełnosprawnościami.

Pokój nr 2 dla osób niepełnosprawnych: po lewej widać łazienkę z prysznicem i suszarką, w centrum - ściana , w głębi - okna i dwa osobne łóżka, z prawej z przodu - biurko.

Pokój nr 2 dla osób niepełnosprawnych.

Pokój nr 11 piętro 1. Na wprost w skosie duże łóżko małżeńskie z białą pościelą nakryte szarym kocem oraz ręczniki. Po prawej stronie dwa okna z białymi firanami oraz szarymi zasłonami. Podłoga oraz wezgłowie łóżka w kolorze jasnego drewna.

Pokój nr 11 piętro 1.

Pokój nr 11 piętro 1. Zdjęcie przedstawia ścianę przeciwną do łóżka, w tle tapeta z widokiem na góry. Przestronna rozkładana sofa w grafitowym kolorze oraz malutki okrągły stolik kawowy.

Pokój nr 11 piętro 1.

Pokój nr 16 piętro 1. Zdjęcie przedstawia duże łóżko małżeńskie z białą pościelą nakryte szarym kocem oraz ręczniki. Ściana w skosie z oknem dachowym . W głębi ściana z widokiem gór oraz drzwi. Podłoga oraz część ścian w kolorze jasnego drewna.

Pokój nr 16 piętro 1.

Pokój nr 16 piętro 1. Ściana przeciwna do łóżka. Szafa, biurko z lodówką oraz zestawem do parzenia herbaty. Obok szafy drzwi do łazienki oraz drzwi wejściowe do pokoju.

Pokój nr 16 piętro 1.

Zdjęcie przedstawia jadalnię – 6 stolików 4-osobowych. Wzdłuż ściany naprzeciwko znajduje się lada bufetowa z wyposażeniem. Obok okienko do zwrotu naczyń oraz drzwi do kuchni i pomieszczenia gospodarczego. Ściana po lewej stronie z logo Wrzos obramowanym lamelami w kształcie kwadratu. Podłoga szare duże płytki z pasami płytek oraz częścią ścian wyłożone w kolorze jasnego drewna.

Jadalnia – 6  stolików 4-osobowych.  Wzdłuż ściany naprzeciwko znajduje się lada bufetowa z wyposażeniem. Obok okienko do zwrotu naczyń oraz drzwi do kuchni i pomieszczenia gospodarczego. Ściana po lewej stronie z logo Wrzos obramowanym lamelami w kształcie kwadratu.  Podłoga – szare duże płytki z pasami płytki oraz część ścian wyłożone w kolorze jasnego drewna.

Zdjęcie przedstawia jadalnię, po prawej stronie automat do kawy, na wprost filiżanki cukier herbata, kawa po lewej stronie warnik z gorącą wodą.

Jadalnia: automat do kawy, filiżanki, cukier, herbata, kawa, warnik z gorącą wodą.

Zdjęcie przedstawia bufet szwedzki.

Bufet Szwedzki

Wnętrze łazienki w pokoju nr 21 piętro 2. Po prawej stronie w skosie powieszony jest sedes. Obok niego, po lewej kabina prysznicowa. Na ścianie po lewej, przed prysznicem widoczna umywalka. Łazienka wyłożona jest białymi kafelkami, z drewnopodobnymi wstawkami pod baterią i wylewką prysznicową. Podłogę łazienki wykładają szare kafle.

Wnętrze łazienki w pokoju nr 21 piętro 2.

Wnętrze łazienki z dostosowaniami dla osób z niepełnosprawnościami. Na pierwszym planie znajduje się umywalka z uchwytami, duże lustro. Obok jest prysznic z krzesełkiem oraz uchwytem. Ściana w miejscu armatury prysznicowej wyłożona kafelkami w kolorze ciemnego drewna. Obszar prysznica wydzielają białe drzwiczki ze szklanymi wypełnieniami, rozkładane w harmonijkę. Po lewej stronie kadru częściowo widoczny jest sedes z podniesionym uchwytem. Ściany łazienki wyłożone są białymi kafelkami, podłogę wykładają kafle w kolorze szarym.

Wnętrze łazienki z dostosowaniami dla osób z niepełnosprawnościami.

Zdjęcie przedstawia lobby – duży pokój z trzema stolikami. Poprzez okna widoczne wejście do Doliny Kościeliskiej. Otoczenia drzwi i okien, oraz ściany do wysokości ok. 1 m wykończone są drewnem. Podłoga szare duże płytki z pasami płytek wzór drewno.

Lobby – duży pokój z trzema stolikami.  Poprzez okna widoczne wejście do Doliny Kościeliskiej. Otoczenia drzwi i okien, oraz ściany do wysokości ok. 1 m wykończone są drewnem. Podłoga szare duże płytki z pasami płytek wzór drewno.